KİRALAMA BİLGİLERİ - BLT Car Rental

KİRALAMA BİLGİLERİ

KİRALAMA BİLGİLERİ

1- SÜRÜCÜ BELGESİ VE KİRALAMA YAŞI SINIRLAMALARI

Araç kiralamak için 21 yaşını doldurmuş olmanız ve en az 2 yıllık ehliyet sahibi olmanız gerekmektedir.

2 - KİRALAMA SÜRESİ

En az kiralama süresi 24 saattir.

3 - FİYATLARA DAHİL OLAN VE OLMAYAN HUSUSLAR

Fiyatlara araçların günlük 300 kilometrede kullanım hakkı, Hasar Sorumluluk Güvencesi, Hırsızlık Güvencesi ile %18 Katma Değer Vergisi dahildir. Akaryakıt, Ferdi Kaza Sigortası, İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası,Tek -Yön Ücreti, Teslim Etme / Teslim Alma Ücreti(0-26 km arası), Bebek Koltuğu Ücreti, Navigasyon cihazı, Ek Sürücü Ücreti, Bluetooth Araç Kiti Ücreti, Köprü ve Otoyol Geçiş Cihaz- Kart Kullanım Ücreti ayrıca hesaplanır. Araçların müşteriye süzleşmede işaretli depo seviyesi ile yapılır aynı seviyede teslimi istenir, yakıt farkı, hizmet ücreti ile birlikte alınır. Aylık kiralamalarda kilometre sınırı araç grubuna göre 4000- 5000 km arasında, kilometre aşım ücreti ise grup bazında değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgiyi kiralama ofislerimizden veya müşteri hizmetleri 0(462) 32 33 462 numaramızdan  alabilirsiniz..

4 - TEK-YÖNLÜ KİRALAMALAR

Aracın başka bir şehirde iadesi durumunda, kira süresine bakılmaksızın Tek-Yön ücreti uygulanır. Ücret bilgileri lokasyon km bazında değişiklik göstermekte olup detaylı bilgiyi Rezervasyon Merkezi’miz yada kiralama ofislerimizden arayarak öğrenebilirsiniz.

5 - İLAVE SÜRÜCÜLER

Aracın, kiralayan şahıs dışındaki kişi / kişilerce kullanılabilmesi; ilave sürücü / sürücülere ait Sürücü Belgesi bilgilerinin, ücret karşılığında olmak üzere, Kira Sözleşmesinin üzerinde gösterilmesi ile mümkündür. Aksi durumun belirlenmesi ve /veya her hangi kaza durumunda tüm güvenceler geçersiz sayılarak gerek kiralayan ve gerekse aracı kullanan kişi / kişiler ayrı ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar. Fiyat ve ayrıntılı bilgi için Rezervasyon Merkezi arayabilirsiniz

6 - TESLİM ETME VE TESLİM ALMA

BLT CAR RENTAL ofislerinin bulunduğu şehir ve beldelerde, ilçe belediye sınırları içerisinde olması koşulu ile, ofis müsaitliğine göre, araçların müşteriye teslimi ve müşterinden teslim alınması (0- 30 Km Kadar ) ücretsizdir. Ancak BLT CAR RENTAL ofisinin bulunmadığı şehir ve yörelerde yapılacak teslim etme ve teslim alma hizmetlerine ücret uygulanır. Daha fazla bilgi için Rezervasyon Merkezimizi veya Satış Ofislerimizi arayabilirsiniz.

8- TESLİM GECİKMELERİ

Araçların iadesinde 3 saate kadar yaşanan gecikmelerde, her saat için, sözleşmede uygulanan kira fiyatının 1/3'ü, 3 saati aşan gecikmelerde 1 günlük kira fiyatı alınır.

9- ÖDEME

Kiralamanın toplam tutarı sözleşmenin başlangıcında Visa, Master Card (veya bilinen diğer kredi kartlarından biri) ile veya Nakit olarak tahsil edilir. 

10- TRAFİK CEZALARI

Trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi ceza kiracıya aittir. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman, sözleşme süresi içerisinde kabul edilir.

11- ÖNEMLİ BİLGİLER.

Herhangi bir kaza veya aracın çalınması durumunda, aracın yeri değiştirilmeden kazanın şekline uygun kaza tespit tutanağı tutulması yada en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespit raporları alınması ve alınan belgelerin kiralama ofisine bilgi vererek.7/24 hizmet veren (0555 879 80 61) numaralı Tam Destek Hattını arayarak destek alabilecektir. Kaza durumunda evrakların tamam olmaması halinde satın alınan tüm güvenceler geçersiz sayılarak meydana gelen her türlü zarar, 3`cü şahıslara verilen maddi ve manevi kayıpları da içermek üzere kiracıdan tahsil edilir. Aracın arızalanması veya herhangi bir nedenle desteğe ihtiyaç duyulması durumunda, 7/24 hizmet veren 0555 879 80 61 nolu telefondan yardım temin edilmesi gerekmektedir.

12- GÜVENCELER.

Güvencelerimiz hakkında açıklama aşağıda yer almaktadır. Açıklamalar genel ve bilgi amaçlıdır. BLT CAR RENTAL bu bilgileri zaman içerisinde değiştirme hakkını saklı tutar. Rezervasyonunuza dahil olan güvenceler fiyat teklifinizde ve/ veya rezervasyon konfirmasyonunuzda yer almaktadır. Fiyatlarınıza dahil olmayan güvenceleri kiralama başlangıcında satış ofislerimizden satın alabilirsiniz. Geçerli limitlerle ilgili detaylı bilgiyi de satış ofislerimizden alabilirsiniz.
%2 Muafiyetli Hasar- Kaza Güvencesi : Aracın hasarı ile ilgili bir güvencedir. Fiyata dahil olan güvencedir.

İhtiyari Mali Mesuliyet Güvenceleri : 3. Şahıslara verilen zararları kapsayan güvencelerdir.

Mini Hasar Sigortası : BLT CAR RENTAL tarafından belirlenen tutarın altında kalan hasarlarda müşteri beyanı ile onarım güvencesidir.

Ferdi Kaza Sigortası : Sürücü ve araç içindeki kişileri trafik sigorta limitleri dahilinde güvence altına alan bir sigortadır.

Araç Kiralama Bilgilendirme Formunda Okuduklarınız Bilgilendirme Amaçlı Olup daha Daha Detaylı Bilgileri Kiralama Ofislerinden Alabilirsiniz.

13- REZERVASYON İPTALİ -ÖN ÖDEME İADESİ

Rezervasyon saatinden 48 saat öncesine kadar iptal bildirimi gelmeyen müşterilerden 40 TL, 12 saat öncesine kadar iptal bildirimi yapmayan müşterilerden ise 1 günlük ücret kesintisi yapılarak iade işlemi gerçekleşecektir.


Müşteri Hizmetleri